09302504747

ارسال رایگان به تمام نقاط ایران * بدون هزینه پست * به همراه هدیه اولین خرید

10 سال حضور در کنار شما

نوشتن نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پماد درمان سوختگی دارو درمان 100 میل burn ointment daro darman

پماد درمان سوختگی دارو درمان 100 میل burn ointment daro darman

کد محصول : 931
برند : دارو درمان
1000 موجود
250,000 ريال
200,000 ريال
20 % تخفیف

موارد مصرف: درمان انواع سوختگی های درجه یک، دو و سه

ترکیبات:

- یکی از ترکیبات اصلی این دارو از گیاه Arnebia Euchrom (ابوخلسا) یا همان هواچوبه تهیه می شود.

- دو ماده موثر این دارو Alkannin و Shikonin ، با کمک به تکثیر فیبروبلاست، سنتز کلاژن و نیز با اثر سینرژی Antiseptic برای از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها و سایر میکرو ارگانیسم ها در سطح پوست بدن و در بافت های زنده، به درمان زخم به طور معجزه آسایی کمک می کند.

- این دارو حاوی ماده Hyperforin نیز می باشد که یکی از خواص مهم آن، کنترل رشد سلول های لنفوسیت T سیستم ایمنی بدن می باشد که نقش بسیار مهمی را در روند واکنش های التهابی دارد.

- Heyperforin یک مهار کننده قوی آنزیمهای 1-COX و 5-LO می باشد که خاصیت ضد التهاب و ضد درد قدرتمندی دارد. علاوه بر آن، دارای خواص آنتی بیوتیکی موضعی و اثرات ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس می باشد.

- وجود ترکیب موم عسل در این دارو، باعث می شود که عفونت به سرعت از بین برود، درد به سرعت کاهش یابد، پوست انداختن بافت نکروز شده تحریک شود و ساخت اپی تلیوم تسریع شده و همچنین التیام سوختگی به سرعت و با کمترین اثر انجام شود.

سوختگی درجه 1

در این نوع سوختگی، پوست آسیب دیده و فقط اپیدرم و قسمتی از درم (اما نه همه درم) را درگیر می کند و به بافت های زیرین آسیب نمی رساند.

علل این سوختگی: عموما ریختن مالیات داغ (مثل آب جوش یا چای داغ) روی پوست، سوختگی خفیف با شعله ی آتش، آفتاب سوختگی شدید و... می باشند.

از نظر ظاهری: محل سوختگی دارای قرمزی قابل توجه، تاول و ظاهری توری مانند یا شبکه ای شکل می باشد و معمولا شکاف های کوچکی در اپیدرم و تاول های بزرگ پر از مایع دیده می شوند.

مشخصه این سوختگی، درد بسیار شدید و عمیق می باشد و محل سوختگی به کوچکترین تماس، حتی تماس با جریان هوا و لباس، واکنش داده و سبب درد شدید می شود.

سوختگی درجه 2

علاوه بر اپیدرم، درم هم از بین رفته و آثار سوختگی عمیق تر می باشد.

سوختگی درجه 3

در این نوع سوختگی علاوه بر پوست و لایه درم، لایه های زیرین پوست و بافت های زیرین نیز از بین رفته اند. عمق سوختگی به شدت حرارت عامل سوزاننده و مدت تماس آن با پوست ارتباط دارد.

علل این سوختگی: عموما جریان الکتریکی، مواد شیمیایی بسیار قوی مانند فسفر سفید، اسید و... می باشد.

نحوه درمان به همان ترتیب سوختگی درجات قبل، ابتدا موضع زخم را با سرم نرمال سالین شستشو داده و سپس دارو را روی پارچه مخصوص پانسمان گذاشته و روی موضع زخم قرار داده شود. هر 12 ساعت یکبار پانسمان تعویض گردد. تا زمانیکه عفونت از بین رفته و بافت آسیب دیده ترمیم شود.

نحوه درمان

برای کلیه سوختگی ها با درجات 1و2و3 سطح سوختگی متفاوت، نخست موضع زخم را با سرم نرمال سالین شستشو داده و سپس پماد را روی پد مخصوص پانسمان گذاشته و روی موضع زخم قرار داده شود.

1- توصیه می شود برای درمان سریع تر و آسان تر از پدهای آماده آغشته به پماد "پد سوختگی ابوخلسا" (که به صورت تک پدی و چند پدی تولید میشود) استفاده شود.

2- توصیه میشود حتما برای زخم های درجه 2و3 با کارشناسان زخم مشورت کنید.

عوارض جانبی

تاکنون عوارض جانبی و یا منع مصرف برای پماد ذکر نشده است. افرادی که سابقه قبلی حساسیت به گیاه ابوخلسا را دارند از مصرف این دارو خودداری نمایند.

هشدار

* از تماس دارو با چشم بپرهیزید.

* دارو از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.

* از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری کنید.

شرایط نگهداری: دارو را در دمای کمتر از 20 درجه سانتیگراد، دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کنید و از یخ زدگی محافظت نمایید.

شماره پروانه بهره برداری: 399-138-126

شماره مجوز: 0236-93-س

https://goo.gl/v5voS2