09302504747

ارسال رایگان به تمام نقاط ایران * بدون هزینه پست * به همراه هدیه اولین خرید

10 سال حضور در کنار شما

400 سال قبل از میلاد، بقراط پزشک یونانی از نخستین کسانی است که استفاده از حلزون را برای مراقبت از پوست توصیه کرده بود. در میان نسخه‌ های شفابخش خود برای درمان بیماری‌ های پوستی مراجعانش مرهمی از حلزون تجویز می‌ کرد که از آن برای تسکین التهاب‌ها و درمان برخی از بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود.

 

بقراط این مرهم را از مخلوط کردن حلزون‌ های قطعه‌ قطعه شده در شیری ترش مزه تهیه می‌ کرد و آن را روی موضع بیمار و التهاب‌های پوستی مرهم می‌ کرد. از دیدگاه بقراط این مرهم از یک طرف به دلیل خواص اعجاب انگیزش و از طرفی به دلیل خاصیت مرطوب‌ کنندگی قوی‌ اش خیلی سریع می‌ توانست مناطق ملتهب، قرمز رنگ و تحریک شده پوست را تسکین دهد. ضمن آنکه او در یادداشت‌ هایش بارها به این موضوع اشاره کرده که استفاده مستمر از این کرم به منظور درمان موجب میشد تا پوستی که این مرهم روی آن گذاشته می‌شد به مرور روشن‌ تر و درخشان‌ تر از پوست سایر قسمت‌های بدن باشد.

 

حلزون چه ویژگی‌ هایی دارد؟  Image result for ‫خواص حلزون برای پوست‬‎

حلزون به‌ واسطه نوع خلقتـش موجــودی آسیب‌ پذیر است اما توانایی‌ هایی دارد که می‌ تواند در سریع‌ ترین زمان ممکن آسیب‌ های وارد شده به صدف و بدنش را ترمیم کند و به زندگی عادی برگردد. در حقیقت وقتی پوست یا صدف حلزون

آسیب می‌بیند بدن حلزون به طور طبیعی ماده‌ ای را ترشح می‌ کند که این ماده سرشار از آنتی‌ اکسیدان‌ های مفید، مواد ضدالتهابی، کوآنزیم‌ها و پروتئین‌ هایی است که می‌تواند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن آسیب‌ دیدگی حلزون را برطرف کند.

این موجود علاوه براین، در بدن خود ماده‌ ای ترشح می‌ کند که می‌ تواند علاوه بر پیشگیری از بروز التهاب در بدنش از ایجاد عفونت نیز در بدنش پیشگیری کند. در حقیقت همین خاصیت حلزون است که موجب شده تا پزشکان و درمانگران به او علاقه‌ مند شوند و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از آن بهره بگیرند.

 

کرم حلزون چیست؟ 

کرم حلزون یک ماده آرایشی است که حاوی ماده چسبناک (slime) حلزون می باشد. این همان ماده ای است که در حال حاضر برای درمان التهابات پوستی، بهبود جای جوش و حتی ترک های پوستی در فرآورده های مختلف آرایشی استفاده می شود. حلزون به دلیل داشتن این ماده، هرگز دچار عفونت یا التهاب پوستی نمی شود. وقتی کرم حلزون روی پوست مالیده شود، باعث نرمی، شفافیت و کاهش قرمزی و التهاب پوست می شود.

قبل از بیان فواید کرم حلزون برای پوست باید گفت که جمع آوری این ماده مفید از حلزون باعث آسیب یا مرگ حلزون نمی شود و بعد از آن، حلزون به طور سالم به طبیعت برمی گردد.

پوست انسان و حلزون تقریبا دارای عناصر یکسانی هستند و تعادل بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون تقریبا مشابه پوست انسان است. 

کلاژن، پروتئین اساسی نگهدارنده ساختمان پوست است. کیفیت و کمیت کلاژن پوست نقش زیادی در ظاهر آن دارد. به نظر می رسد که دریافت مقادیر متعادل کلاژن منجر به پدیدار شدن آثار جوانی پوست می شود. 

الاستین پروتئینی است که در تمام بافت های پیوند دهنده یافت می شود. این پروتئین مسئول حفظ توانایی بافت ها در برگشتن به حالت اولیه خودشان بعد از کشیدگی است. الاستین پروتئین ضروری برای حفظ جوانی و حالت کشسانی و ارتجاعی پوست است. 

تعادل بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون همیشه حفظ می شود، زیرا حلزون به طور طبیعی توانایی تولید ماده ای را دارد که باعث تجدید پوست و حفظ سلامت آن می شود. 

وقتی پوسته حلزون آسیب می بیند، به طور طبیعی ماده ای را تولید می کند که باعث ترمیم آن می شود. این ماده حاوی آنتی اکسیدان ها، مواد ضد التهاب، تقویت کننده ها، پروتئین ها، کوآنزیم ها و مواد ارتباط دهنده سلولی است. این مواد اجزای اصلی تشکیل دهنده کرم حلزون هستند. 

لازم به ذکر است 150 سال قبل، حلزون به پنجره های داروخانه ها آویخته می شد؟ این مسئله نشان می دهد اثرات درمانی حلزون توسط متخصصین همواره بررسی شده است. 

کرم حلزون سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود. در حقیقت باعث تجدید پوست می شود. 

 

10 فایده کرم حلزون برای پوست                                                                                                                                                                                                                
                                                                                                                                                                                                                                          
قبل از استفاده از کرم حلزون باید پوست شما تمیز باشد. وقتی این کرم را روی پوست تمیز خود مالیدید، با سلول های پوستی شما ترکیب می شود و اثرات زیر را به همراه دارد:

Image result for ‫خواص حلزون برای پوست‬‎1- فرآیند درمان طبیعی آسیب های پوستی را تحریک می کند.

2- التهابات پوستی را کم می کند.

3- سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود. در حقیقت کرم حلزون باعث تجدید پوست می شود.     

4- سبب ترمیم سلول های آسیب دیده پوستی توسط اشعه ماورای بنفش نور خورشید می شود.     
5- باعث رشد و تکامل مولکول های کربوهیدراتی نگهدارنده آب در پوست می شود. در نتیجه باعث حفظ رطوبت و نرمی پوست می گردد.     
6- توانایی پوست را در تولید مواد ضد میکروبی بهبود می بخشد. در نتیجه با عفونت های پوستی مبارزه می کند.     
7- باعث بهبود تیرگی، کدورت و لکه های پوست می شود.     
8- نوسازی سلول های پوستی را افزایش می دهد.    
9- جای جوش و زخم های پوستی و ترک های پوستی را کم می کند.

10- با استفاده مداوم از این کرم، سطح پوست شفاف و درخشان می شود.

 

 

 

 

 

نوشتن نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید